AIR MATH

Math Question

A store sold 10 notebooks for a total price of \( \$ 3.46 \). How much did each notebook cost? (Round to the nearest cent.)
A. \( \$ 0.75 \)
B. \( \$ 1.23 \)
C. \( \$ 2.89 \)
D. \( \$ 0.35 \)

Solution

solution

AIR MATH homework app,
absolutely FOR FREE!

  • AI solution in just 3 seconds!
  • Free live tutor Q&As, 24/7
  • Word problems are also welcome!
appstoreplaystore

Scan the QR code below
to download AIR MATH!

qrcode