AIR MATH

Math Question

10. At Sunrise Donuts you can buy 6 donuts and 2 kolaches for \( \$ 8.84 \). One kolache and 4 donuts would cost \( \$ 5.36 \). What is the price of one donut at Sunrise Donuts? Record your answer in the grid.

Solution

solution

AIR MATH homework app,
absolutely FOR FREE!

  • AI solution in just 3 seconds!
  • Free live tutor Q&As, 24/7
  • Word problems are also welcome!
appstoreplaystore

Scan the QR code below
to download AIR MATH!

qrcode