AIR MATH

Math Question

Solve, using a proportion.
If 7 iced cupcakes cost \( \$ 21 \), then how much would 5 iced cupcakes cost?

Solution

solution

AIR MATH homework app,
absolutely FOR FREE!

  • AI solution in just 3 seconds!
  • Free live tutor Q&As, 24/7
  • Word problems are also welcome!
appstoreplaystore

Scan the QR code below
to download AIR MATH!

qrcode