AIR MATH

Math Question

Sam ate 2 corn dogs and 5 caramel apples at the fair. If corn dogs cost \$2.25 each and caramel apples cost 95 cents a piece, what is the ratio of the total cost of corn dogs to the total cost of caramel apples? Write your answer in the form \( a: b \), where \( a \) and \( b \) are whole numbers.

After you enter your answer press GO.
(50)

Solution

solution

AIR MATH homework app,
absolutely FOR FREE!

  • AI solution in just 3 seconds!
  • Free live tutor Q&As, 24/7
  • Word problems are also welcome!
appstoreplaystore

Scan the QR code below
to download AIR MATH!

qrcode