AIR MATH

Math Question

If \( 1 / 4 \) of a pound costs \( \$ 3 \), how many pounds can you buy for \( \$ 1 \) ?

Solution

solution

AIR MATH homework app,
absolutely FOR FREE!

  • AI solution in just 3 seconds!
  • Free live tutor Q&As, 24/7
  • Word problems are also welcome!
appstoreplaystore

Scan the QR code below
to download AIR MATH!

qrcode