AIR MATH

Math Question

Which product is cheaper?
\begin{tabular}{c|c|c|c|c|c} 
glue & 2 & 4 & 6 & 8 & 10 \\
\hline cost & \( 1.75 \) & \( 53.50 \) & \( \$ 5.25 \) & \( 57.00 \) & \( 58.75 \)
\end{tabular}
Scissors cost \( \$ 1.25 \) per pair.
Scissors
Glue

Solution

solution

AIR MATH homework app,
absolutely FOR FREE!

  • AI solution in just 3 seconds!
  • Free live tutor Q&As, 24/7
  • Word problems are also welcome!
appstoreplaystore

Scan the QR code below
to download AIR MATH!

qrcode